Bölünme Günlüğü – Distraction Journal

Odaklanmak yazılım, tasarım gibi alanlarda iş yapanlar için üretkenlik ve verimlilik anlamına geliyor. Göreve odaklanmak, uyaranların bu kadar fazla olduğu günümüzde yetenek gerektiren bir konu.

 

Aslında üretkenlik ve verimlilik ile ilgili bir çok makale okudum fakat twitter’da karşıma çıkan bu method bana büyük ilerleme kaydettirdi diyebilirim. Amacımız, bölünmeden başladığımız çalışmayı bitirmek. Eşiniz doğum yapmıyorsa veya aracınız yanıyor diye komşular tarafından çağrılmıyorsanız çalışmayı sürdürmek ve tamamlamak öz disiplin açısından çok değerli. Aklımıza gelen konuları hemen o anda yapmak istememizin sebebi daha sonra unutacağımız endişesidir.

 

Yapacağımız şey oldukça basit; çalışmaya odaklanmamız ve aklımıza gelen ne varsa bir not defterine yazmamız. Bu not defteri online olabilir veya bir masaüstü defter olabilir. Hatta bu notlara önemli ve önemsiz gibi dereceler eklenebilir. Birikmemesi için sonraki çalışma saatine geçmeden önce bu yapılacaklar listesinden çözebildiğimiz kadarını çözmeliyiz.

 

yeni ayakkabı bak Acil
araç bakımı için randevu al
aaa firmasından b ile görüş Acil
twitter’da sana sataşan adama haddini bildirmek Acil 🙂

 

Yukarıdaki örnekte görüldüğü gibi notlar alarak methodu uygulayabiliriz. Umarım faydalı olur. Kolay gelsin.

 

Back To Top